1. بام ایران
  2. فقط  18 میلیون  تومان
  3. بام ایران
  4. 50 میلیون تومان

مطالعات قطار بین‌شهری گلبهار مشهد به دانشگاه اصفهان واگذار شد

بر اساس قرارداد بین این شرکت و دانشگاه اصفهان، مطالعات طرح در مدت یک سال انجام و در مدت زمانی پنج ساله اجرایی می‌شود. 

وی بیان کرد: در این دو مرحله طرح مطالعات بررسی مسیر، محل استقرار ایستگاه‌ها، نوع پروفیل عرضی و طولی، تعیین نوع قطار و ریل به لحاظ زمینی، هوایی یا زیرزمینی، پل‌ها و اجرای لایه‌ها و مصالح و هزینه‌های هر بخش به صورت دقیق مشخص می‌شود. 

او از اختصاص ‪ ۲۰‬میلیارد ریال از محل تبصره ‪ ۱۳‬در سال آینده برای مطالعات این فازها خبر داد و اظهار داشت: در تلاش هستیم این اعتبار را به ‪ ۱۰۰‬میلیارد ریال ارتقا دهیم. 

وی افزود: برای اجرای طرح هم با یک شرکت سوئدی به صورت فاینانس و سرمایه‌گذاری در حال مذاکره هستیم که تا یک ماه آینده نهایی می‌شود. 

او همچنین شهر جدید گلبهار را یک شهر ایده‌آل برای سکونت و قطب نمونه دانشگاهی و گردشگری با هدف جذب جمعیت سرریز مشهد توصیف کرد و گفت: بر اساس توافق استانداری خراسان رضوی و وزارت علوم، ‪ ۲۰۰‬هکتار زمین برای راه‌اندازی دانشگاه صنعت و معدن با ظرفیت ‪ ۱۶‬هزار دانشجو در گلبهار اختصاص یافته است. 

وی ادامه داد: کارگاه احداث دانشگاه صنعت و معدن در مرحله تجهیز است و بزودی کلنگ احداث دانشگاه هم به زمین زده می‌شود. 

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید گلبهار افزود: دانشگاه آزاد اسلامی نیز با احداث ‪ ۳۰‬هزار مترمربع ساختمان آموزشی و اداری در مجموعه پردیس بخش عمده فعالیت خود را از مشهد به گلبهار منتقل خواهد کرد. 

وی در مورد امکانات گردشگری و جذب گردشگر نیز در این شهرجدید گفت: 
تاکنون برای احداث مجموعه تفریحی و گردشگری گلبهار ‪ ۵۰‬میلیارد ریال هزینه شده است. 

او ادامه داد: مجموعه تفریحی و گردشگری گلبهار ‪ ۱۵‬هکتار وسعت دارد و پنج هکتار آن را دریاچه مصنوعی تشکیل می‌دهد که با تجهیز و استقرار امکانات رفاهی، خدماتی و پذیرایی در محدوده دریاچه تابستان امسال بیش از ‪ ۱۰۰‬هزار نفر از این دریاچه دیدن کردند. 

مدیرعامل شرکت عمران شهرجدید گلبهار به برخی کمبودها در این شهر نوپا نیز اشاره کرد و گفت: احداث مجتمع فرهنگی هنری، کلانتری، مجموعه ورزشی، اورژانس و درمانگاه، پمپ بنزین منطقه در دستور کار است که برخی از آنها تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسند. 

وی با توجه به سهمیه‌بندی بنزین و مشکلات حمل و نقل به گلبهار نیز گفت: 
دو دستگاه اتوبوس جدید اخیرا اضافه و هفت دستگاه اتوبوس فرسوده مسیر شهر گلبهار نیز تعویض شده است. 

او جمعیت فعلی شهر گلبهار را هشت هزار و ‪ ۵۰۰‬نفر عنوان کرد و گفت: با استقرار امکانات رفاهی در سال جاری روند سکونت در این شهر شتاب گرفته و با مذاکراتی که با اداره ثبت احوال صورت گرفته با استقرار نمایندگی ثبت احوال از این پس متولدین گلبهار هویت این شهرجدید را خواهند گرفت. 

وی از اختصاص هشت میلیارد ریال به ساخت دبیرستان هشت کلاسه شهرجدید گلبهار هم خبر داد و گفت: امسال دو واحد آموزشی به بهره‌برداری رسیده و احداث یک واحد دیگر نیز به بنیاد ‪ ۱۵‬خرداد واگذار شده است.

تاریخ خبر: 1392/05/15 - 11:41

مرکز تخصصی هدایای تبلیغاتی مهراز

فعالیت های انجام شده توسط شرکت تبلیغاتی مهراز:

  • طراحی و توسعه وب سایت
  • بهینه سازی وب سایت (SEO)
  • ارائه دهنده نفیس ترین هدایای تبلیغاتی - لیزری

09150090905

051-36656686

مهندس حیدرپور

صبح ها 9 الی 13:30

عصرها 16:30 الی 22

همه روزه بجز روزهای تعطیل

down-arrow