1. بام ایران
  2. فقط  18 میلیون  تومان
  3. بام ایران
  4. 50 میلیون تومان

ارتقاي شهرك گلبهار به شهر و استقرار شهرداري به لحاظ افزايش جمعيتي

تشکيل ستاد اجرايي تبديل وضعيت گلبهار به شهر در استانداري

                                     http://www.neda-chenaran.ir/Fa/images/9204/9/33.jpg

با تشکيل ستاد اجرايي تبديل وضعيت گلبهار به شهر در استانداري خراسان رضوي اولين گام براي ايجاد شهرداري در اين شهر برداشته شد.

به گزارش ندای چناران به نقل از خراسان رضوي، معاون هماهنگي و امور عمراني استانداري خراسان رضوي روز گذشته در جلسه اي که به منظور تبديل وضعيت گلبهار به شهر در استانداري برگزار شد، اظهار کرد: ستاد اجرايي تبديل وضعيت گلبهار به شهر با مديريت مدير کل دفتر شهري استانداري و دبيري اداره کل راه و شهرسازي و شرکت عمران شهر جديد گلبهار در استانداري ايجاد شده است.

واحدي با اشاره به ماده ۱۲ قانون ايجاد شهرهاي جديد خاطرنشان کرد: مطابق اين ماده در صورتي که جمعيت ساکن شهرهاي جديد از ۱۰ هزار نفر بگذرد، مي توان زمينه ايجاد شهرداري در آن را فراهم کرد.

فراهم کردن زمينه اختيارات به شوراي شهر جديد

معاون هماهنگي امور عمراني استانداري خراسان رضوي افزود: ستاد تعيين وضعيت گلبهار به شهر موظف است حداکثر تا 92.6.10 زمينه واگذاري اختيارات به شوراي شهر جديد را فراهم کند.

وي با اشاره به ساخت بيش از ۴۰ هزار واحد مسکن مهر در گلبهار گفت: با افتتاح رسمي تمام اين واحدها جمعيت اين شهر به مرز ۲۰۰ هزار نفر مي رسد که ضرورت واگذاري خدمات شهري به شهرداري در گلبهار بيش از هر زمان ديگري احساس مي شود.

واحدي افزود: شرکت عمران شهر جديد گلبهار سر جاي خود قرار دارد و تنها وظايف مربوط به خدمات شهري از آن جدا مي شود.

برگزاري انتخابات شوراي شهر گلبهار

مدير کل دفتر شهري استانداري خراسان رضوي گفت: وزارت راه و شهرسازي مکلف است پس از اطمينان از اسکان حداقل ۱۰ هزار نفر جمعيت در شهر جديد مراتب را به وزارت کشور به منظور برپايي انتخابات شوراي شهر اعلام کند.

علوي مقدم افزود: اين امر در انتخابات ۹۲ صورت گرفت و انتخابات شوراي شهر گلبهار براي اولين بار برگزار شد.وي افزود: افتتاح رسمي شوراي شهر گلبهار تا تاريخ ۱۲ شهريور ۹۲ انجام مي شود بنابراين نتايج حاصل از ستاد اجرايي تبديل وضعيت گلبهار به شهر حداکثر تا ۱۰ شهريور سال جاري اعلام خواهد شد.

پيش بيني سکونت 15 هزار نفر در گلبهار

فرماندار چناران با اشاره به آخرين سرشماري نفوس و مسکن در سال ۹۰ اظهار کرد: مطابق اين سرشماري جمعيت گلبهار ۱۲ هزار و ۶۰۰ نفر اعلام شده است. سيدعلي حسيني افزود: البته تعدادي از ساکنان اين شهر به دلايل مختلف از دادن آمار امتناع مي کنند از همين رو پيش بيني مي شود جمعيت گلبهار بيش از ۱۵ هزار نفر باشد.

وي خاطرنشان کرد: از آن جا که جمعيت اين شهر جديد به بيش از ۱۰ هزار نفر رسيده است، انتخابات شوراي شهر در گلبهار برگزار و ۵ عضو اصلي از ميان ۶۳ کانديداي تاييد صلاحيت شده انتخاب شده اند.

 

تاریخ خبر: 1392/12/13 - 17:43

مرکز تخصصی هدایای تبلیغاتی مهراز

فعالیت های انجام شده توسط شرکت تبلیغاتی مهراز:

  • طراحی و توسعه وب سایت
  • بهینه سازی وب سایت (SEO)
  • ارائه دهنده نفیس ترین هدایای تبلیغاتی - لیزری

09150090905

051-36656686

مهندس حیدرپور

صبح ها 9 الی 13:30

عصرها 16:30 الی 22

همه روزه بجز روزهای تعطیل

down-arrow