1. بام ایران
  2. فقط  18 میلیون  تومان
  3. بام ایران
  4. 50 میلیون تومان

اجاره نشینی در قفس های آهنی

اجاره نشینی در قفس های آهنی 

هنگ کنگ شهری است که به آسمان خراش های زیبایش شهرت دارد اما زیر این آسمان خراش ها شهرکی قفسی وجود دارد که مردم زیادی نیز در آن زندگی می کنند.

هنگ کنگ منطقه ای است که به آسمان خراش های زیبایش شهرت دارد و بسیاری از کارشناسان آن را پر از شور و هیجان می دانند اما هنگ کنگ با آن همه فناوری نیز نیمه ای تاریک دارد. 

مردم بسیاری هستند که توانایی زندگی در این شهر را ندارند و تنها قادرند آسمان خراش های آن را ببینند ولی در زیرشهر و در گوشه ای در قفس های آهنی به زندگی خودشان ادامه دهند.

                             

زندگی در قفس یکی از مواردی است که در هنگ کنگ رو به افزایش است و نزدیک به 100 هزار نفر در قفس هایی زندگی می کنند که تنها 1.5 متر فضا برای زندگی دارد و تقریبا ادامه حیات در آن ناممکن است.

این قفس های کوچک و آهنی به صورت ماهانه و به قیمت 170 دلار اجاره داده می شوند و البته همه آن ها روی یکدیگر فشرده شده اند تا فضای کمتری را اشغال کنند.

این قفس ها به صورت آپارتمان هایی در آمده اند، تنها دو دستشویی وجود دارد و یک سینک ظرفشویی نیز هست که البته گاهی آب آن وصل است که مردم می توانند لباس و یا ظرف هایشان را بشویند.

                             

"Leung Cho-yin" یکی از ساکنان این شهرک قفسی است که 67 سال سن دارد وسالگرد بیستمین سال حضورش در این قفس ها نزدیک است. او که قبلا یک قصاب بوده است بر اثر حوادث کارش را از دست داده و البته تمام خانواده اش نیز او را رها کرده اند.  او از زندگی در این قفس ها خسته شده است اما توانایی خارج شدن از آنجا را ندارد.

هنگ کنگ یکی از شهرهایی است که در ظاهر زیبا و پیشرفته است ولی زیرپوست آن اتفاقات بسیار زیادی رخ داده است. یکی از دلایل گسترش این شهرک قفسی چندین برابر شدن اجاره بها است.

 

تاریخ خبر: 1392/11/19 - 20:34

مرکز تخصصی هدایای تبلیغاتی مهراز

فعالیت های انجام شده توسط شرکت تبلیغاتی مهراز:

  • طراحی و توسعه وب سایت
  • بهینه سازی وب سایت (SEO)
  • ارائه دهنده نفیس ترین هدایای تبلیغاتی - لیزری

09150090905

051-36656686

مهندس حیدرپور

صبح ها 9 الی 13:30

عصرها 16:30 الی 22

همه روزه بجز روزهای تعطیل

down-arrow